arcon polska

Przetwarzanie odpadów przemysłowych i budowlanych

WEJŚCIE: Odpady przemysłowe i budowlane
WYJŚCIE: rozdrobniony i przesiany materiał

Odpady przemysłowe, odpady produkcyjne - odpady powstające w toku działalności gospodarczej, częściowo nie do uniknięcia.

Odpady budowlane obejmują mieszaninę odpadów składających się z substancji organicznych i mineralnych, w szczególności: tworzywa sztuczne, drewno, papier, tektura, metal, kable, tynk, płyty kartonowo-gipsowa, pokrycia dachowe, materiały izolacyjne, szkło, guma, itp.

Płyny, lakiery, farby, azbest nie może być zawarte w takich odpadach.

Głównym celem jest zmniejszenie objętości materiału wejściowego.


Przykład zakładu

Materiał wejściowy: odpady przemysłowe / budowlane
Wydajność: 20-40 t / h
Wyjście: rozdrobniony i przesiany materiał
Wykorzystanie: recykling, utylizacja termiczna

Opis procesu (przykład)

Materiał wejściowy jest podawany do rozdrabniacza wolnoobrotowego DW 3060 przez ładowarkę kołową lub koparkę. Podczas tego etapu, materiał jest wstępnie rozdrobniony i pozbawiony dużych zanieczyszczeń takich jak metale i minerały.

DW 3060 może być wyposażony wdłuższe zęby, co zapewnia spójne rozdrabnianie. Po rozdrabniania, części ferromagnetyczne są oddzielone za pomocą separatora magnetycznego zamontowanego nad taśmą.

W zależności od zastosowania, materiał zostaje ostatecznie przesiewany do żądanej wielkości za pomocą przesiewacza bębnowego SM 518 lub SM 620.

W celu uzyskania czystego produktu, jest możliwe oddzielenie pozostałych części żelaza z drobnej frakcji poprzez magnesem zamontowany nad taśmą.